W Internecie każdego dnia natrafić możemy na reklamy cateringu dietetycznego. Jest ich coraz więcej, ponieważ w ostatnim czasie temat zdrowego odżywiania stał się modny i popularny. Kto dziś najczęściej korzysta z cateringu dietetycznego? Czy catering dietetyczny to dobre rozwiązanie na dłuższą metę? Jakie są jego koszty?

 

Catering dietetyczny – nie tylko dla gwiazd

 

Panuje powszechne przekonanie, że catering dietetyczny to domena osób z pierwszych stron gazet. Ludzi, którzy w każdej sytuacji muszą wyglądać nienagannie, zachwycać szczupłą figurą i płaskim brzuchem. Obecnie oferty firm cateringowych są na tyle tanie i przystępne, że może się na nie zdecydować każdy. W pierwszej kolejności catering dietetyczny polecany jest osobom, które:

 

  • mają napięty harmonogram pracy, pracują nawet po kilkanaście godzin dziennie i nie mogą sobie w danym momencie samodzielnie przygotować posiłków
  • chciałyby w krótkim czasie stracić zbędne kilogramy, jednocześnie zdrowo się odżywiając
  • nie mają możliwości gotowania posiłków w miejscu zamieszkania lub tymczasowego pobytu
  • chcą poznać nowe, dotychczas obce smaki z różnych stron świata
  • są w ciągłych rozjazdach, np. sportowcy, politycy, dyrektorzy, artyści

 

Catering dietetyczny – jakie są opinie?

 

Zdania na temat tego, jak bardzo catering dietetyczny zmienić może nasze podejście do tematu odżywiania, są podzielone. Większości korzystających podoba się urozmaicone menu. Również docenia się korzystanie w większości z produktów pochodzenia naturalnego, bez żadnych przetworzonych skrajnie elementów, dzięki czemu po każdym posiłku czujemy się lekko i w każdej chwili jesteśmy gotowi na nowe, aktywne wyzwania. Posiłki polecane przez catering dietetyczny dostosowane są tak, aby przede wszystkim dostarczały energii na cały pracowity dzień. Porcje są małe, ale jest ich na tyle sporo, że posiłki przyjmowane co kilka godzin przez cały dzień nie pozostawiają uczucia niedosytu. Wszystko trafia do gustownych boxów, a jedynym obowiązkiem staje się podgrzanie specjału w mikrofali. Oczywiście, mówimy o daniach ciepłych. Sałatki i desery są zawsze świeże i aromatyczne.

 

Wybierz zestaw najodpowiedniejszy dla siebie

 

Decydując się na catering dietetyczny, masz okazję skorzystać z różnorodnych zestawień w postaci specjalnie opracowanych diet. Proponowane są rozwiązania dla wszystkich cierpiących na niedobory – np. białka, żelaza, określonych witamin. Dieta z cateringu dietetycznego pozwoli szybko dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych składników. To wszystko za zaskakująco niską cenę i bez wychodzenia z domu. Każdego dnia w godzinach przedpołudniowych dostaje się zestaw posiłków w firmowej torbie i zapakowanych w boxach. Jest opcja śniadaniowa, shot wzmacniający, obiad, deser oraz kolacja, czyli wszystko, czego tak naprawdę w ciągu dnia potrzebujemy, aby czuć się świetnie i zachować całą masę energii. Możliwe jest korzystanie z jednego pakietu posiłków w ciągu miesiąca lub wybieranie sobie zestawów dań na każdy dzień spośród wszystkich propozycji, jakie nas interesują.