Przygotowanie samochodu do zimy powinno obejmować szereg czynności, a nie tylko wymianę opon, która jest pierwszym krokiem jaki w tym kontekście przychodzi nam do głowy. Jak zapewnić sobie dobrą widoczność podróżując w okresie zimowym? Jak zapewnić bezpieczeństwo jazdy o tej porze roku?

Przygotowanie samochodu do zimy a widoczność

Każdy kierowca wie, że warunki jazdy w zimie są szczególnie wymagające. Często występując oblodzenia, śnieg zalegający na drodze czy też gorsza widoczność idąca w parze z krótszym dniem to tylko niektóre z utrudnień z jakimi często mamy do czynienia. W takich warunkach konieczne jest zadbanie o właściwe oświetlenie a także system oczyszczania przedniej szyby. Zimowy płyn do spryskiwaczy dobrej jakości to produkt, który zapewni nam realne wsparcie w tej kwestii. Na co zwrócić uwagę wybierając płyn do spryskiwaczy? Zimowy płyn do spryskiwaczy powinien być to produkt odporny na niskie temperatury skutecznie usuwający osady i zabrudzenia z szyb. Produkty, które są wysokiej jakości będą miały w swoim składzie substancje dzięki którym odparowanie alkoholu będzie przebiegało wolniej. W rezultacie, resztki płynu pozostające na szybie nie zamarzną nawet przy bardzo niskich temperaturach. Płyny do spryskiwaczy wysokiej jakości będą również w pełni bezpieczne dla gumowych komponentów, chromu a także lakieru. Dobrze znane zjawisko związane z podróżowaniem zimą to zaparowywanie szyb od środka. Preparat antyroszeniowy będzie wtedy niezastąpiony. Wystarczy spryskać nim szyby od wewnątrz i przetrzeć je ściereczką.  Jeśli parkujemy na zewnątrz warto zakupić odmrażacz do szyb. Dzięki niemu szybciej usuniemy lód z szyb pojazdu oraz uwolnimy przymarznięte do szyby pióra wycieraczek.

Silnik i hamulce

Kontrola techniczna poprzedzająca okres jesienno-zimowy będzie z pewnością rozsądnym krokiem. Sprawdźmy czy poziomy płynu hamulcowego i płynu chłodzącego są odpowiednie. W Warto zainwestować w płyny wysokiej jakości uznanych producentów. Nie zapominajmy również o regularnej wymianie płynu hamulcowego i płynu do chłodnicy. Jakie mają one zadania? Płyn do chłodnicy odpowiada za optymalne funkcjonowanie układu chłodzenia, płyn hamulcowy zaś za bezpieczne hamowanie.