Adapter i skrzynia załadunkowa to dwa ważne elementy rozrzutnika obornika wpływające na jego funkcjonalność. W ofercie firmy Roltrans znajdą Państwo szeroki wybór rozrzutników wyposażonych w różne typy adapterów, podwozia oraz skrzyni. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się skrzynia typu jamnik. Dlaczego?

Czym się charakteryzuje tego typu skrzynia?

Ten typ skrzyni łatwo rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Maszyny wyposażone są w wydłużone i wąskie skrzynie. Dostępne są w 3 wersjach: 8-, 10- i 8-tonowej. Skrzynie typu jamnik pozwalają na transportowanie i rozrzucanie różnego typu nawozów, w tym obornika, kompostu oraz nawozów półpłynnych.

Kluczowe cechy skrzyni typu jamnik to:

  • smukła budowa – dzięki łatwości manewrowania sprawdza się w pracy nawet na wąskich działkach
  • węższy adapter – wzmacnia wytrzymałość skrzyni z uwagi na mniejszy nacisk na burty
  • pojemność nie odbiega od innych modeli o standardowych kształtach
  • szeroki rozrzut
  • pochylenie skrzyni w przód – 10-stopniowe, które zapewnia szeroki wyrzut nawóz

W ofercie firmy Roltrans jest kilka modeli rozrzutników,  w których dostępne są tego typu skrzynie.

Rozrzutniki obornika Roltrans ze skrzynią typu jamnik

  • Rozrzutnik obornika N250/5 Jamnik – skrzynia jest wąska, ale trwała i pojemna. Pionowy, dwubębnowy adapter, w który wyposażony jest ten model pozwala na rozrzut nawozu na szerokość rzędu 10-12 metrów. Łatwiejszy rozruch adaptera i mniejsze zapotrzebowanie mocy WOM to z kolei efekt bębna o średnicy 760 mm.
  • Rozrzutnik obornika N250/32 Jamnik – model o ładowności 8 ton i pojemności skrzyni 6,4 m3.
  • rozrzutnik obornika N250S/32 Jamnik – precyzyjne nawożenie to efekt kilku elementów takich jak pionowy adapter, smukła skrzynia, dwubębnowy , pionowy adapter. Jest to model o ładowności 8 ton i pojemności 6,4 m3. Cechą charakterystyczną tej maszyny jest skorupowa konstrukcja.

Skrzynie tego typu sprawdzają się doskonale w przypadku małych i średnich gospodarstw. Chociaż sylwetka jest dość niepozorna rozrzutniki są ładowne i wydajne podobnie jak pozostałe modele. Ich największą zaletą jest jednak duża zwrotność oraz wydajna praca na wąskich działkach o niewielkich rozmiarach.