Sucha skóra zimą to nie rzadkość. Zimowa aura wraz z niskimi temperaturami, ostrym wiatrem i suchym powietrzem może okazać się bardzo niekorzystna dla Twojej skóry. Jednak odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i kilka kluczowych zmian w nawykach i stosowanych produktach może znacznie złagodzić ten negatywny wpływ. Warto je wprowadzić, aby zadbać o elastyczność i nawilżenie zarówno twarzy jak ciała. Poznaj 4 proste, ale skuteczne sposoby, które pozwolą Ci zadbać o prawidłową kondycję skóry zimą.

Sięgnij po balsam do ciała, który odżywi, nawilży i ochroni Twoją skórę

Krem nawilżający aplikowany na twarz nie powinien być jedynym sposobem na pielęgnację skóry bez względu na porę roku. Szczególnie nie zapominajmy o odpowiednim  nawilżeniu całego ciała w sezonie zimowym, kiedy to nasza skóra jest narażona na wiele niekorzystnych czynników zarówno wewnątrz (ogrzewanie) jak i na zewnątrz (wiatry, zanieczyszczone powietrze, mróz). Wybierzmy produkty, które zawierają naturalnie nawilżające składniki takie jak olejek awokado czy masło shea.

Szczególnie zadbaj o dłonie

Dłonie są szczególnie podatne na utratę odpowiedniego nawilżenia. Skóra dłoni jest delikatna i stale narażona na działanie czynników atmosferycznych takich jak wiatr i zimno, a częste mycie rąk tylko dodatkowo pogarsza kondycję naszej skóry. Gdy nie zastosujemy dobrego kremu do rąk jest bardzo prawdopodobne, że skóra szybko stanie się spierzchnięta i nadmiernie napięta. Dlatego sprawdźmy skład kremu do rąk i wybierzmy taki, w którym znajdziemy składniki takie jak aloes, gliceryna, lanolina, D-Panthenol czy też witamina E. Korzystny wpływ na skórę będą wywierały również naturalne olejki takie jak olejek arganowy czy kokosowy.

Unikaj długich i gorących prysznicy

Gorący prysznic czy też długa relaksująca kąpiel w gorącej wodzie gdy na zewnątrz panują minusowe temperatury może wydawać się niezwykle kuszącym sposobem na walki z nieprzychylną aurą i nie najlepszym nastrojem. Niestety, nadmierna ekspozycja na gorącą wodę przyczyni się zmniejszenia nawilżenia naszej skóry. Temperatura to jedno. Nawilżenie to również kwestia odpowiednich kosmetyków. Sięgnij po olejki do ciała lub olejki do kąpieli z bogatym w kwasy tłuszczowe olejem sojowym lub innymi olejami roślinnymi. Dzięki temu wzmocnisz barierę hydrolipidową naskórka. Pamiętajmy o tym, że płaszcz hydrolipidowy skóry chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi wśród których wymienić należy wiatr, zanieczyszczenia obecne w powietrzu czy wahania temperatur.

Pij wodę

Właściwe nawilżenie jest bezpośrednio związane z regeneracją komórek skóry. W sezonie letnim odczuwamy większe pragnienie naturalnym odruchem jest częste sięganie po napoje. Regularne uzupełnianie płynów jest równie ważne w sezonie jesienno-zimowym. Najkorzystniejsze jest powolne i regularne picie wody.