Zabiegi odmładzające są naszym sprzymierzeńcem w walce o zachowanie pięknej i zdrowej skóry nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Belle Spa & Clinic ma w swojej ofercie szereg zabiegów odmładzających.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest związkiem, który służy jako wypełniacz. Wiąże wodę, z tego też względu idealnie sprawdza się w uzupełnianiu ubytków tkanki podskórnej i nawilżaniu skóry oraz jej modelowaniu.

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego pozwalają m.in. modelować owal twarzy, spłycać bruzdy nosowo-wargowe, kształtować policzki oraz odmładzać grzbiet rąk. Dzięki nim odmłodzimy skórę szyi, dekoltu, czy też płatków uszu. Dzięki zabiegom możemy nadać ustom pożądany kształt i doskonale je nawilżyć.

Specjaliści z Belle Spa&Clinic korzystają z różnych preparatów kwasu hialuronowego, które mają okres biodegradowalności maksymalnie do 24 miesięcy. Jest to europejski standard i ma za zadanie służyć dobru pacjenta.

Przeciwwskazania bezwzględne do zabiegów to ciąża i karmienie piersią oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Choroby o podłożu autoimmunologicznym, stany zapalne skóry oraz skłonność do powstawania blizn przerostowych to z kolei przeciwwskazania względne.

Zabiegi na bazie toksyny botulinowej

Pod wpływem toksyny botulinowej dochodzi do czasowego blokowania neuroprzekaźnika, który jest odpowiedzialny za połączenia nerwów z mięśniami. W rezultacie, mięśnie rozluźniają się.

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej jest najczęściej stosowana przy czasowym usuwaniu zmarszczek mimicznych, leczeniu bruksizmu, leczeniu nadpotliwości pach, rąk i nóg.

Po zabiegach, przez około 4 godziny, nie należy wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych ani wykonywać ruchów takich jak schylanie oraz pozycji (leżenie). Chcemy w ten sposób uniknąć ryzyka przemieszczenia się preparatu.

Zabiegi odmładzające na bazie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe sprawdza się u osób starszych, u których występują zmarszczki i przebarwienia, ale również u osób młodszych. W przypadku tych ostatnich, zabiegi stosowane są prewencyjnie.

Z zabiegów korzystają głównie osoby, których skóra wymaga rewitalizacji – jest zmęczona, wysuszona, wiotka. Zabiegi przynoszą korzyści, gdy na skórze widoczne już są oznaki starzenia się skóry takie jak zmarszczki, fałdy, zmniejszona gęstość skóry. Zabiegi na bazie osocza bogatopłytkowego wykonywane są także po zabiegach medycyny estetycznej oraz u osób z łysieniem typu męskiego.

Zabiegi nie są wykonywane u kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią, u osób z chorobami nowotworowymi, również w trakcie leczenia. Choroby hematologiczne również wykluczają nas z grona osób mogących poddać się tym zabiegom.

Inne zabiegi dostępne w Belle Spa & Clinic to m.in.:

  • Mezoterapia iniekcyjna
  • lipoliza iniekcyjna

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Belle Spa & Clinic.

Artykuł sponsorowany